Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus
Бібліотеки для дорослих

Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара

Збільшити
Контакти:03061 м. Київ, вул. Шепелєва, 13
Телефон:404-63-31
Веб-сторінка:http://idiya1.blogspot.com
E-mail:libgonchara@ukr.net
Директор:Кузьміна Лідія Олександрівна
Профіль:Бібліотека сімейного читання

     Має відділ обслуговування дорослих, відділ обслуговування дітей, кімнату-музей «Світлиця Олеся Гончара», етнографічну кімнату «Червона калина»ЧИТАТИ ДАЛІ...Книжковий фонд - 29,4 тис. примірників, в тому числі 7,0 тис. примірників для дітей. Щорічно реєструє понад 38,0 тис. відвідувань, видає в тимчасове користування понад 105,0 тис примірників літератури.

     Наймолодша бібліотека району. Створена в роки незалежності. Відкрилась у листопаді 1995 році, як бібліотека № 155.

    В 1997 році бібліотеці присвоєно ім’я видатного українського письменника Олеся Гончара.

     Олександр (Олесь) Терентійович Гончар, український письменник світової величі, літературний критик, громадський діяч, чесна і принципова людина, воїн - доброволець студентського батальйону. Лауреат Сталінської премії (1948), перший лауреат премії імені Т.Г. Шевченка (1962),  12 років голова Спілки письменників України, академік НАН України, Голова Українського республіканського комітету захисту миру, член Всесвітньої ради Миру, депутат Верховної Ради України, активіст у створенні Суспільства Української мови і Народного Руху України.  Автор 11 романів, 8 повістей, 8 збірок розповідей, 7 книг нарисів. Його твори «Людина і зброя», «Прапороносці», «Земля гуде», «Таврія», «Перекоп», «Циклон», «Тронка», «Собор», «Берег любові», Бригантина» читає кілька поколінь українців, вони входять в шкільні і вузівські програми.

    За життя Олесь Гончар мав все чого бажає людина: визнання, шану, успіх, високі чини і посади,  нагороди, забезпеченість. Не мав він спокою сумління і байдужості до страждань людей і батьківщини. Тому на вершині слави письменника з’являється роман «Собор», який є віховим у  українській літературі ХХ століття, позначає сходження культури народу до духовних висот людства.

    В кімнаті-музеї Олеся Гончара зберігаються особисті речі письменника, книги з його бібліотеки, фото світлини з домашнього архіву. Ці речі передала бібліотеці дружина - Валентина Данилівна, яка є добрим  другом бібліотеки і охоронцем пам’яті чоловіка. Тут учні вивчають українську літературу за Гончаром, отримують уроки життя і служіння людям. ЧИТАТИ ДАЛІ...

 

Шукайте нас тут:  
Фотогалерея
Збільшити
Збільшити
Збільшити
Збільшити
Фотогалерея


Останні новини
28/07/2015  |  Володимир - хреститель
докладніше...

17/07/2015  |  "Шоколадний мікс"
докладніше...

16/07/2015  |  "Україна суверенна"
Інфо-експрес до 25-річчя з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України
докладніше...

25/06/2015  |  «Ми – громадяни європейської держави» - правове інформування
докладніше...

22/06/2015  |  «Чорний ранок. Чорний рік»
докладніше...

Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter